Darmowa dostawa dla zamówień powyżej 199 PLN
000000000 Zadaj pytanie online
szukaj
Dodano do ulubionych
Kod EAN: multifruit_aha_7
Numer katalogowy: 3817-565

Kwasy kosmetyczne owocowe AHA 50% - Multi-Fruit AHA 50 7 ml Biocosmetics

ładowanie
Cena
15,59
PLN
/
szt.
coolnatur
Dostawa
Czas wysyłki 24 Godziny
Producent Biocosmetics
ładowanie

Produkt niedostępny w tej liczbie

Dostępna ilość:

Opis produktu

Kwas glikolowy (naturalnie występuje w trzcinie cukrowej) został wprowadzony jako środek leczniczo-kosmetyczny ćwierć wieku temu. Obecnie dzięki nowym sposobom jego stosowania przeżywa renesans i będzie jednym z elementów terapii dermatologicznej XXI wieku.
Może on być stosowany w różnych stężeniach. Od zastosowanego stężenia zależy sposób i intensywność jego działania na skórę. Daje to możliwość dobrania stężenia w zależności od rodzaju skóry, charakteru zaburzenia i oczekiwanego efektu.

Wielokrotne stosowanie kwasu glikolowego ma bardzo korzystne działania na skórę właściwą prowadząc do zwiększenia jej grubości o około 30% (skóra z wiekiem ulega ścieńczeniu) bez wywoływania stanu zapalnego. Przy długotrwałym stosowaniu (6 miesięcy i dłużej) preparatów zawierających kwas glikolowy dochodzi do odbudowy włókien sprężystych i poprawy elastyczności skóry. Równolegle obserwuje się zwiększoną produkcję włókien kolagenu i mukopolischarydów, co prowadzi do spłycenia zmarszczek i długofalowej poprawy biologicznych i elastycznych właściwości skóry.

Kwas mlekowy wpływa znacząco na syntezę ceramidów w naskórku oraz poprawia proporcje pomiędzy prawidłowo i nieprawidłowo zbudowanymi ceramidami.
W porównaniu z innymi kwasami owocowymi ma prawie dwukrotnie wyższy index terapeutyczny, czyli działa nie tylko na poziomie naskórkowym ale i skórnym.
Wykazuje ponadto właściwości anty mikrobiologiczne dzięki czemu jest skutecznym środkiem przeciwtrądzikowym. Kwas mlekowy nie jest światłoczuły, ani toksyczny i dlatego może być zastosowany bez problemu na wszystkie partie skóry, w tym na twarz, oddziaływując zarówno na naskórek, jak i na skórą właściwą. Alfahydroksykwasy, a więc i kwas mlekowy, uczestniczą w licznych procesach metabolizmu komórkowego, dojrzewanie kolagenu poprzez zahamowanie kolagenazy, stymulacja glikozaminoglikanów, biosynteza seryny, itp. Ze względu na swoje liczne właściwości nie można ograniczać jego roli do czynnika złuszczającego, w sposób bardziej kompleksowy powinien być on traktowany jako aktywator mechanizmów regulujących energetyczny metabolizm komórkowy.

Kwas jabłkowy - przywraca skórze blask i wyraźnie wygładza ją. Redukuje drobne zmarszczki i przebarwienia na twarzy.

Kwas cytrynowy - jest doskonały na różnego rodzaju plamy i przebarwienia na twarzy. Redukuje nadmiernie zrogowaciały naskórek i przywraca skórze blask i świeży wygląd.

Kwas winowy - oczyszcza skórę, usuwa drobne przebarwienia i zwęża rozszerzone pory .

Peelingi polegają na usunięciu defektów kosmetycznych i/lub zmian chorobowych zlokalizowanych w obrębie naskórka lub naskórka i skóry właściwej. Naskórek składa się z kilku warstw komórek ułożonych jedna na drugiej. Stosując peelingi można usuwać poszczególne warstwy naskórka regulując głębokość złuszczania.

Informacje:

W przypadku kuracji skóry trądzikowej, mogą pojawić się powierzchniowe strupki, których nie należy dotykać; odpadną one w ciągu 3 - 4 dni bez żadnego problemu.

Jeżeli wcześniej nie używano kosmetyków na bazie kwasów w początkowym okresie (dwóch tygodni) może wystąpić drastyczne wysuszenie skóry; jest to całkowicie normalne. Zastosowanie kremu nawilżającego pozwoli na zniwelowanie tych objawów, do momentu w którym kwas AHA poprawi nawilżenie skóry poprzez stymulację syntezy glikozaminoglikanów i wszystko wróci do normy.

U niektórych osób, które wcześniej nie używały kosmetyków na bazie kwasów, mogą pojawić się w pierwszych 7 - 10 dniach stosowania niewielkie krostki, wypryski. Taka reakcja jest najbardziej normalna (w przypadku cery tłustej nawet korzystna), ponieważ w ten sposób eliminuje wszystkie zanieczyszczenia skóry.

W żadnym z tych przypadków kosmetyku nie należy odstawiać, ponieważ wszystko wróci do normy w ciągu kilku dni.

Peelingu kwasami nie powinno się wykonywać w przypadku opryszczki, łuszczycy, , grzybicy oraz kiedy mamy do czynienia ze swoistymi schorzeniami dermatologicznymi.

Przebieg zabiegu:

1. Umyć dokładnie twarz i szyje, okolice oczu i ust zabezpieczyć tłustym kremem. Jeśli są rozszerzone naczynka miejsca te należy pokryć również warstwą tłustego kremu.

2. Można przetrzeć skórę płatkami kosmetycznymi, nasączonymi tonikiem lub spirytusem dla mocniejszego działania kwasu.Kwas nanieść opuszkami palców na osuszoną skórę. Jeśli skóra jest grubsza, tłusta należy położyć grubszą warstwę, jeśli cienka, sucha – cieńszą. U każdego jest to sprawa indywidualna. Czym grubsza warstwa kwasu, tym intensywniejsze działanie.

3. Pozostawić preparat na skórze przez ok. 2-6 minut, można delikatnie masować. Następnie zmyć(używając gąbek lub płatków kosmetycznych) dokładnie dużą ilością zimnej wody,Bardzo ważne jest dokładne zmycie kwasu. Na skórze nie mogą pozostać resztki kwasu Uważać na oczy.

4. Nałożyć na miejsca poddane działaniom kwasów zwykły krem natłuszczający. Po 10-15 min. nadmiar zetrzeć chusteczką.

5. Przez 24 godziny po zabiegu nie należy wykonywać makijażu.

Kwas jest w formie płynnej. Sam/a regulujesz jego stężenie. Na początek stosuj go w rozcieńczeniu 1:2 (jedna łyżeczka kwasu i dwie łyżeczki wody). Jeśli kwas będzie za mocny rozcieńcz go bardziej, jeśli za słaby dodaj mniej wody. To niezwykle przydatny skoncentrowany preparat. Kwas możesz stosować do mleczek, toników, a także dodając do kremów czy maseczek. Wystarczy go na wiele zastosowań.

Ważne wskazówki dotyczące zabiegu:

• Niewłaściwe stosowanie (np. zbyt długie pozostawienie na skórze) może spowodować podrażnienia skóry.

• Działa szkodliwie po połknięciu. Działa drażniąco na drogi oddechowe i skórę. Ryzyko poważnego uszkodzenia oczu. UWAŻAĆ NAOKOLICE OCZU I BŁON ŚLUZOWYCH

• W przypadku cer trądzikowych kilka dni po zabiegu może nastąpić wzmożona nadczynność gruczołów łojowych (tzw. wysypanie). Jest to typowy objaw rozpoczynającego się procesu leczenia.

• W zależności od stanu i wyglądu skóry zalecanych jest od 6 do 10 zabiegów, przeprowadzanych raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie.

• Po zabiegu należy unikać słońca i solarium lub zabezpieczyć skórę kremem o wysokim filtrze (SPF 30 - 50).

• Preparat można też stosować na inne partie ciała (grubszą warstwę). Nie stosować w okolicach tarczycy i piersi.

• W przypadku wrażliwej skóry należy koniecznie przeprowadzić test alergiczny.

• Od 1 do 2 godzin po zabiegu może się utrzymywać zaczerwienienie twarzy.

• Po zabiegu wskazana jest dalsza pielęgnacja kremem odżywczym.

• Preparat AHA może być stosowany także na ciało np. uda, plecy, brzuch, dłonie, a także na zrogowaciałe i przesuszone partie ciała takie jak łokcie, kolana, stopy. Po pierwszym zabiegu widać znakomite efekty w postaci poprawy struktury skóry, która staje się gładka i delikatna, partie ciała ze zrogowaciałym naskórkiem ulegają wyraźnemu wygładzeniu.

• Kwasy AHA działają również bakteriobójczo, ponieważ dotleniają, poprawiają ukrwienie, odtruwają skórę ze szkodliwych toksyn, a także regulują wilgotność i regenerują skórę. Zawarte w preparacie witaminy i ekstrakty roślinne zostają wprowadzone w głąb skóry, dodatkowo ją odżywiając.

Przeciwwskazania:

Uczulenie na preparaty zawierające AHA, Couperose – rozszerzone i popękane naczynka, bardzo cienka skóra, Neurodermitis (stany zapalne skóry), łuszczyca, alergie

Skład INCI:

Aqua, Passiflora Edulis Fruit Extract, Saccharum Officinarum Extract, Citrus Limon Fruit Extract, Ananas Sativus Fruit Extract, Vitis Vinifera Fruit Extract.

Szczegóły

Kraj producenta: Polska

Specyfikacja

Kraj producenta: Polska
Marka: Biocosmetics

Opinie

Dodaj opinię

Kontakt
Pomoc w wyborze
Pomoc w wyborze
Napisz wiadomość
Formularz kontaktowy
  •  
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl