Darmowa dostawa dla zamówień powyżej 199 PLN
000000000 Zadaj pytanie online
szukaj
Jak dobrać kolor henny dla jasnej blondynki?

Henna to doskonały sposób na podkreślenie oprawy oczu, bez konieczności codziennego malowania ich kredką. Brunetki zwykle nie mają większego kłopotu z doborem henny – do ciemnych pasm pasuje zwykle czarna henna. Wiele pań o blond włosach zastanawia się jednak, jaki kolor henny wybrać – tak, by subtelnie podkreślić urodę? Podpowiadamy w naszym artykule.

Henna dla blondynki – jak wybrać właściwy kolor henny?

Najlepiej zacząć od zapoznania się z paletą kolorystyczną, udostępnioną przez producenta henny (https://refectocil.pl/porady/paleta-kolorow/). Na stronie możesz zobaczyć, które dokładnie kolory rekomendowane są do jakiego typu urody. To zdecydowanie ułatwia wybór. Taką paletę bardzo często można również obejrzeć w salonie kosmetycznym (oczywiście egzemplarz fizyczny), co pozwala wraz z kosmetologiem wybrać optymalny odcień.

Blondynki zwykle dzielą się na ciepły i chłodny typ urody. To właśnie tymi kryteriami należy się kierować przy wyborze koloru henny. 

  • Ciepły typ urody – blondynka o ciepłym typie urody ma jasne włosy w odcieniach miodowym, słomkowym, niekiedy z delikatnymi złotymi refleksami. Blondynka o ciepłym typie urody dość łatwo się opala na złocisty kolor, może również mieć piegi. Oczy są zwykle zielone, niebieskie lub piwne. Przykładem znanej kobiety o tym typie urody jest Jennifer Aniston.
  • Zimny typ urody – blondynka o zimnym typie urody może się pochwalić jasnymi włosami w odcieniach platyny. Jej cera jest jasna, a nawet blada. Z kolei kolor oczu to najczęściej niebieski lub wprost przeciwnie – ciemny, niemal czarny. Blondynki o chłodnym typie urody raczej unikają opalania, bowiem zwykle kończy się to poparzeniem słonecznym. 

Kolor henny dla blondynki

Jak wspomnieliśmy – wybierając kolor henny, należy kierować się typem urody oraz naturalnym kolorem włosów. Przyjmuje się, że blondynkom pasują następujące kolory henny:

  • Henna grafitowa – rekomendowana jest kobietom o siwych pasmach lub do mieszania z innymi kolorami, aby ochłodzić odcień.
  • Henna ciemnoniebieska – przeznaczona jest dla blondynek o jasnych oczach. 

Poszczególne kolory można też ze sobą mieszać, aby uzyskać najbardziej pożądany odcień. Tę kwestię warto jednak pozostawić w rękach kosmetyczki.

Ponadto dostępna jest pasta do rozjaśniania brwi Blonde Brow, która umożliwia idealne dopasowanie koloru brwi do aktualnego koloru włosów. Wiele kobiet uzyskuje pożądany blond dzięki farbowaniu. Są kobiety, które mają z natury ciemne włosy (zwykle są to szatynki), natomiast szalenie pasuje im jasny blond. Warto wówczas rozjaśnić brwi, aby cały wizerunek był spójny i wyglądał bardziej naturalnie.

Kontakt
Pomoc w wyborze
Pomoc w wyborze
Napisz wiadomość
Formularz kontaktowy
  •  
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl